HAKKIMIZDA

DEMİRELLER MADENCİLİK

1959 yılında Konya Ereğli’de bir akaryakıt istasyonu ile hizmet vermeye başlayan aile şirketi olarak kurulan “Demireller” 2001 yılında bölge ve Türkiye ekonomisine önemli katkı sağlayan Demireller Madencilik Anonim Şirketini kurdu.

Demireller Madencilik, 2002 yılında Ayrancı/Karaman ve Mersin il sınırları içinde Toros dağları zirvelerinde 2000-2400 metre rakımlar arasında bulunan 10'a yakın yüksek kaliteli sahadan boksit cevheri üretimine ve pazarlamasına başladı.Takım çalışması ve geleceğe yönelik vizyonları ile kısa süre içerisinde boksit üretimi ve satışında Türkiye’de lider pozisyona geldi.

Demireller Madencilik A.Ş. müşterilerine özel çözümler üretmek için kendi bünyesinde AR-GE, laboratuvar, maden analizi, liman yüklemesi ve stok sahaları ile kaliteli hizmet sunmaktadır

’Demireller Madencilik AŞ, 2011 yılından başlayarak, diğer grup şirketleri aracılığıyla madencilik faaliyetlerini manyezit ve demir cevheri alanlarına da genişletmiştir. Mersin/Mut'taki manyezit sahasında üretilen yüksek kaliteli manyezit, yurt içi ve yurt dışındaki sinter-manyezit (DBM) ve kalsine manyezit fabrikalarının ihtiyacını karşılamaktadır. 2012 yılında başlayan manyetit demir cevheri üretimi giderek artmaktadır. Kahramanmaraş, Malatya ve Elazığ'da bulunan üç ayrı zenginleştirme tesisinde konsantre ve toz manyetit cevherleri üretilerek hem yurt içine hem de yurt dışına satış yapılmaktadır.